Beaphar - нашийник за кучета против кърлежи, бълхи и пясъчни мухи - Беафар
- 48 см за мини, малки и средни породи
- 65 см - за големи и гигантски породи
Генеричен нашийник с активна съставка Делтаметрин - предпазва от бълхи, кърлежи и пясъчни мухи:
- Осигурява дълготрайна защита до 6 месеца
- Постепенно освобождаване на активната съставка
- Лесно поставяне
- Без мирис
- На разумна цена
Beaphar Canishield е с активна съставка Делтаметрин, която постепенно се освобождава от полимерна матрица и идва на повърхността на нашийника. След това активното вещество се прехвърля от повърхността на нашийника до липидния слой на кожата и козината на кучето. Делтаметрин е високо липофилен (привлича се от мазнините), прониква през мастния слой на повърхността на кожата и се разпространява по цялото тяло. Активната съставка продължава да мигрира от матрица към повърхността на нашийника и в липидния слой на кожата на кучето през целия период на ефикасност на нашийника.
Делтаметрин е пиретроид от второ поколение, синтетично съединение подобно на пиретроидите първоначално получени от екстракти на съцветия на далматинска хризантема Chrysanthemum cinerariaefolium. Делтаметрин е невротоксичен за членестоноги, включително кърлежи, бълхи и пясъчни мухи. Делтаметрин се абсорбира през кутикулата (обвивката) на насекомото. Той влиза в нервната система, свързва се с натриевите канали на нервните мембрани
и променя тяхната пропускливост, водеща до продължителна деполяризация и свръхвъзбудимост. Това причинява така наречения ефект „събаряне“ - паразита бързо се парализира, става некоординиран и умира. Делтаметрин е по-малко токсичен за бозайници, отколкото за насекоми, защото техните натриевите канали са много по-малко чувствителни към пиретроиди.
Beaphar Canishield предпазва кучетата в борбата срещу паразитите.
Нашийникът Beaphar Canishield® осигурява постоянна активност и елиминира:
- Кърлежи (Ixodes ricinus) за период от 6 месеца. Ефикасността срещу кърлежи беше тествана в лабораторни и полеви условия.
- Бълхи (Ctenocephalides felis) за период от 16 седмици. Ефикасността срещу бълхи се тества както в лабораторни, така и в полеви условия. Лабораторните проучвания показват 88% ефективност срещу бълхи до 22-рата седмица от поставянето на нашийника.
- Пясъчни мухи (Phlebotomus perniciosus) - преносител на лайшманиоза, за период от 5.5 месеца. Тества се ефикасността срещу пясъчните мухи при лабораторни условия.